Etiketler

, , , , , , , , , , ,

Etamin işlemek istiyor fakat nereden nasıl başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Etamin motifleri size 5 bilinmeyenli denklemler gibi mi geliyor? Sıkı durun bu yazı işte tam size göre.

Tabiki öncelikle malzemelerimize bir göz atalım.

Etamin işlemek için gerekli malzemeler;

  • Etamin kumaşı
Köşeleri delikli karelerden oluşan bir kumaş, bu kumaşı edinmek için satıcıya yöneltmeniz gereken doğru soru: “Etamin kumaşı alabilir miyim?”

  • Etamin iğnesi
Bildiğimiz iğnelerden farklı olarak ucu küt, gözü büyük. Bu iğneyi edinmek için satıcıya yöneltmeniz gereken doğru soru: “Etamin iğnesi alabilir miyim? A evet onunla goblen ve kanaviçe de yapılıyor.”

  • Etamin ipi
İlk ipler 6 katlı ve yapılacak motife göre ip kalınlığı ayarlanabiliyor. 2.lerse standart kalınlıkta tekli ip.
Bu ipleri almak için satıcıya yöneltmeniz gereken doğru soru: “Etamin ipi alabilir miyim?” Size iki çeşit ipten birini göstereceklerdir, siz de kafanıza göre birini alın.
  • İşlemek için motif

Motif dergilerinden, internetten eşten dosttan bulunabileceği gibi bu işte ilerledikçe baktığınız her şey sizin için birer motif olacaktır.

Ha bir de en önemlisini unutuyordum az daha

  • Sabır :)

Not: Fotoğraflara tıklayarak orjinal boyutları olmasa da daha büyük boyutlarına ulaşabilirsiniz. ;)

Malzemeleri tanıdığımıza göre; artık fazla teferruata boğulmadan malzemelerinizi hazırlayan ve sıradaki yazıyı bekleyin ;)

(Not: Bu yazı etamine merak salan fakat nereden nasıl başlayacağını bilemeyenler için giriş bilgisi olması; bu meraklıların fazla kumaş, ip, iğne detaylarında boğulmadan bir yerden başlayabilmeleri adına yazılmıştır. Yoksa bir çok çeşidin varlığını inkar etmiyoruz.)