Etiketler

, ,

  • 12 Mayıs
Bardaklar da çimlendi. Daha doğrusu ben minik filizleri Mayıs’ın 12 sinde fark ettim. Nedense fotoğrafını çekmemişim çimlenen biberlerin. Her ne kadar minicik hallerinin fotoğrafı olmasa da aşağıdaki fotoğrafları dün çektim. Bu bardakların dibine delik açmamıştım, su birikmiş üstünde. Peki ne yapmam lazıııııım? Eveeet hemen diplerine delik açmam lazım.


Çimlenmeyen tohum toprağın üstüne çıkmış. -Kırmızı olan-

  • Uzunca bir zaman sonra


Streç filmin muhafaza ettiği nemli ortam sayesinde diğerlerine fark atarak erken çimlenen biber tohumları büyümelerine devam ediyor.


Tere tohumlarını ektiğim bardaktan bir sürpriz çıktı: Tek tohum iki farklı yaprak. Bu konuda biraz araştırma mı yapmalıyım yoksa her şeyi zamana mı bırakmalıyım?


Babam kendi domates, salatalıklarını ıslatırken benim bitkilerimi es geçmemiş. Tabi benim gibi fısfısdı, narin sulamaydı gibi şeylere pek takılmadığından olsa gerek semiz otlarım boyunlarını epey bir bükmüşlerdi. Bugün baktım da yine toparlanmışlar.


Kara lahanam kendisi hakkındaki planlarımı bir bilse… Yaprakları değil de… Ben asıl çiçek saplarının peşindeyim. :)


Ispanağın alttan şerit gibi uzanan yaprakları pek enteresan, hiç tahmin etmezdim.


Kekikler şaşırtmadan sonra epey boy attı.


Fesleğenciklerim neden sararmış? Oysa daha besinli toprakları var artık. :/


Reyhanları bir bir şaşırtırken Reyhancıklarım araya kaynadı. Sekonder yaprakları çıkmayanları bile şaşırttığımızı fark ettiğimde artık çok geç olmuştu. :/ Bir çoğu bir yaprak daha çıkaramadan soldu gitti. :(