Etiketler

, , , , , ,

Hani evde bazı eşyalar olur ama kimse onların nereden nasıl geldiğini bilmez. İşte geçen sene öyle bir keten etek bulmuştum. Hem sahipsiz hem de kimliksizdi. Hal böyle olunca “Kapanın elinde kalır” deyiiiip eteği nüfusuma almıştım.
Eteğin esrarengiz havasından ziyade keten olmasının verdiği etamin kumaşı vari havası etkilemişti beni. Kendisi hakkında şöyle düşünmüştüm zaten: “Ben buna bişe işlerim ki…”
İşte bu düşünce yerini arayışa bırakınca, ara, ara, ara, en sonunda gelincik motifinde karar kılmıştık oy birliğiyle. Gelincik motifini DMC’nin bir dergisinde bulmuştuk. -Aslında biraz organize bir işti. :p-
Her şey hazır olunca geriye bileğe kuvvet işlemek kalmıştı.


Eteğin 8 parça olması, bende de o kadar sabır olmamasından dolayı önce art arda gelincik işleyerek toplamda 4 tane gelincik işlemeye karar vermiştim.
Fakat Ramazan’ın bereketinden midir nedir bilmiyorum kendimi bir de sarı gelincik yaparken bulduğumu dün gibi hatırlıyorum. Yazar burada süslü anlatıma başvurdu.

İşte kırmızı gelincik


Renklerini tamamen kendim doğaçladığım sarı gelincik.

Sırf fotoğraflarıyla uğraşmamak için ne zamandır bu yazıyı erteliyordum ki faesko imdadıma yetişip fotoğrafları ayarladı. Sağ olsun.


Hikmet ÇETİNKAYA’nin Gelincikler adlı tablosunun yapboz halini yapmıştık yine yıllar önce. İşte o güzelim tabloyla gelincikleri böyle kolajladım.

Hanımlar, beyler… Şablonu pdf halinde aşağıda bulabilir, bilgisayarınıza indirdikten sonra kullanabilirsiniz.
gelincik etamin şablon

Not: Ben dergideki gelinciği değiştirerek kendi şablonumu oluşturduğum için gönül rahatlığıyla yayımlıyorum. ;)