Etiketler

,

Artık teknolojinin nereye varacağı hakında tahmin yürütmek pek de kolay değil. Öyle ki her yeni çıkan şeyin aslında çok önceden beri var olduğunu ve  insanların kullanımına çok sonradan sunulduğunu düşünürsek yakın bir zamanda bizi çok enteresan şeyler bekliyor diyebiliriz. Bunlardan biri de hologram teknolojisi…

Hologram teknolojisi için 3 boyutlu lazer fotoğraf desem yanlış olmaz herhalde. Hani şu fimlerde saatin içinden çıkan görüntü var ya işte o. Pil ömürleri artınca artık telefonlarda kullanılacakmış zaten başka alanlarda kullanılıyor sanırım bir konserde kullanılmıştı.

hologram

Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere kullanım alanı kişinin hayal gücüne kalmış yani o derece fazla. Ben de düşündüm ki bu hologram teknolojisi ilerde mezar taşı yerine kullanılır mı acaba? Bunu bir girişimci hayal eder mi? Etse bile talep olur mu? Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama eğer biri akıl ederse mezarlıklar işte o zaman korkunç yerler haline gelebilir. Düşünsenize mezar taşı yerine ölmüş kişinin 3 boyutlu görüntüsü mezarının hemen baş ucunda bayrak gibi dalgalanmakta. Geceli gündüzlü yazlı kışlı.

Gerçi buralarda caizdir fetvası alamayacağı için olmazdı da dünya üzerinde böyle mezarlar isteyenler çıkardı kesin.

*Görsel aktifhaber.com sitesinden alınmıştır.