Kurban bayramımız mübarek olsun sevgili okur;

Uzun zamandır doğru düzgün yazamıyorum ama bu sadece benim suçum değil, tam 1 ay internetsiz kaldım “bak işte 21 gün oldu, internetsizlik fıtratıma işleyecek bir daha internete meyledemeyeceğim” diye dertlenirken internete kavuştum.

Bu 21 gün ne alaka dersen söyleyeyim; bir işin fıtratımıza işlemesi başka bir deyişle içselleştirilmesi için 21 gün aralıksız devam edilmesi gerekir. Örneğin; kitap okuma alışkanlığı kazanmak, belli bir saatte uyumaya ya da uyanmaya alışmak gibi.

İnternet bağlatılırken bir kez daha test ettim onayladım ki  3. iş günleri nedense genelde pazartesiye rastgeliyor. İnternetten bir şey sipariş ederken de aynı… Gidip çarşamba günü mesai bitimine yakın internet sözleşmesi yaptık. Perşembe 1. Cuma ikinci iş günleri oldu eveeeet doğru bildiniz Pazartesi de üçüncü iş günü. İşin yoksa gözün telefon prizinde Cumartesi ve Pazarın geçmesini bekle.

Zaten öyle boş beleş bir insan olmuşum ki  yatsıdan sonra hemencecik yatıp gündüzleri de akşamın gelmesini bekliyordum, akşamdan başka bekliyecek bir iş günü bulunca hayatıma renk geldi. Gerçi internetten tamamen soyutlanmadım kardeşimin telefonundan tweeter ve mail hesaplarımı kontrol ediyordum işbu sebeple internetsizlik fıtratıma işlemek şöyle dursun yine beni teğet geçti.

Ama bak yalan yok internet gelince UFO gören masu köylü misali bilgisayarın başına çöreklendiğimden kelli gözlerim bir kaç gün kanlandı gerçi çok bakmamıştım ama demek ki internetsizlik gözlerime işlemiş, sızlama yanma batma gibi belirtilerle bunu bana gösterdiler. Bir de işin en acı yanı ne biliyor musun? 1 ay geçti ama ben internette yapacak bir iş yine bulamadım. Bloglara baktım, haberlere göz attım, paylaşılan linklere tıkladım ama internet yine hemencecik bitti. Gerisi F5…

Öyle işte, bir de burda bir anda havalar bir soğudu ki paltoları çıkarmaya niyetlendik, mevsimliklerimizi hiç giyemeyecek olmanın şaşkınlığını yaşadık, kaloriferler yandı vs. Bir de bir yağmur yağdı ki yani böyle akşamlı sabahlı. Böyle yağmurlu sabahlarda dışarı çıkmak zorunda olmadığım için çok şükrediyorum. Sonra bir günde hava günlük güneşlik oldu, hatta çok sıcak oldu diye düşündük.

Görüyorsun sevgili okur, biz yazdan ümidi kesmiş sıcak havaları unutmuş vaziyetteyken bir anda güneş açtı. Allah diledi mi öyle bir oluyor ki akşamdan paltonu hazırlarsın sabah kalkıp ince bir mevsimlik giyersin. Bayramda yağmur çok zor olur kurban kesimi felan diye dertlenirken bayram gününe kadar güzel olan hava sana yağmur derdini unutturur. Öyle işte her şey Allah’ın dilemesiyle oluyor boşuna dertlenmeye hayıflanmaya gerek yok.

Bugün kurban bayramının ikinci günü farzlardan sonra tekbir getirmeyi unutma der müsadeni isterim.

Aaa bu arada “Bayramımıza söven vejetaryen olsa bari!” nasıl, güzel söz di mi? Yok ben bulmadım, sahibini bilmiyorum ama.

Not: Okuyan için güzellik olsun diye araya bir iki görsel koyacaktım ama üşendim, zaten sıkıldıysan okuma ben yazınca bir şey kazanmadım sen de okuyanca kazanmazsın, amaaan boş ver :p